درمان پوکی استخوان

بیماری پوکی استخوان نیز که در خانمها بیشر از آقایان شایع است  بسیار باید جدی گرفته شود وحتی به اعتقاد من آن دسته از اشخاصی که میتوانند قبل از سن ۲۵سالگی حتما یک آزمایش تراکم استخوان بگیرند تا از وضیعت خود با خبر شوند چون در صورت کمبود تراکم میتوانند تا قبل از سن ۳۵سالگی که پایان اندوخته کردن ومحکم سازی استوخوانها هست نسبت به جبران کمبود آن اقدام کنند وگرنه بعدا زندگی سخت وبرلبه تیغ خواهند داشت .البته گیاهان زیادی را خداوند متعال آفریده که در جلوگیری ودرمان پوکی استخوان به انسانها کمک میکنند اما سبک زندگی وورزش از اسباب اصلی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.عزیزانی که  جهت درمان پوکی استخوان سوالی دارند میتوانند جهت مشاوره با ما تماس بگیرند.

درمان پوکی استخوان

با یکا نگاه به عکس فوف متوجه وجود حفره های بزرگ در عکس زیرین نسبت به بالایی میشوید.

یکی از علت های اصلی پوکی استخوان عدم وجود تحرک کافی و ورزش است.

با یک برنامه کوچک اما مستمر بدون نیاز به باشگاه رفتن سلامتی خود را افزایش بدهیدبا فقط 10 دقیقه ورزش ونرمش در منزل!!!!!!

تعجب نکنید 10دقیقه در نگاه اول ناچیز است اما در جمع 365 روز میشود3650 دقیقه واین مقدار در صورت تداوم به رقم قابل توجهی میرسد ضمن آنکه شما اتوماتیک وار ضمن عادت به ورزش متوجه میشوید که روحیات شاداب وبهتری پیدا کردید واحتمالا خوتان آنرا دوبرابر میکنید.

در جلوگیری از پوکی استخوان همان 10دقیقه ورزش  مستمرکار خود را میکند چون مقدار کلسیم دریافتی شما در هر روز معمولا به اندازه ای است که با این مدت زمان ورزش تراکم ونشست کلسیم در استخوانها  را محکم میکند البته اگر این را در کودکان پایه ریزی کنیم که بسیار عالی است.

بعضی از بیماریها همچون پوکی استخوان متاسفانه بدون علامت وهشدار هستند وزمانی شخص متوجه میشود که کار از کار گذشته ودیگر با ورزش ودارو کاری از پیش نمیرود.

چنانچه شما خواننده گرامی در سنین بالای 25 سالگی هستید ونگران این موضوع بهتر است یک آزمایش تراکم استخوان بدهید یا اگر مایل به این کار نیستید حتما با مشاوره با ما جهت پیش گیری مانع این بیماری سخت برای خودوخانوادتان بشوید.